Темата с расизма отново измести футбола в италианската Серия "А".

Интер победи при гостуването си на Каляри с 2:1, като двубоят бе белязан от маймунски звуци, насочени към нападателя на "нерадзурите" Ромелу Лукаку.

Отборът на Кирил Десподов се слави с подобни изпълнения, като през миналата година Мойс Кийн от Ювентус получи същото посрещане.

През последните години в италианското първенство тези случаи зачестиха, вместо да намаляват, каквато е тенденцията в другите големи лиги.

Лукаку вкара победно попадение от дузпа в 72-та минута, а преди изпълнението маймунски звуци се чуваха зад вратата. След като реализира от бялата точка, белгийският национал просто отправи студен поглед към въпросните фенове.

Преди това Лаутаро Мартинес откри за гостите в 27-та минута, а в 50-ата Жоао Педро изравни. Десподов отново не попадна в групата на Каляри.

Треньорът на Интер Антонио Конте коментира звуците така: "Наистина не чух нищо от позицията ми на скамейката, но е вярно, че по принцип Италия се нуждае от повече образование по темата с расизма. Трябва да се подобрим и да уважаваме тези, които си вършат работата. В другите държави подкрепяш отбора си, а не обиждаш противника. Трябва да има максимално уважение".

Все още не е ясно дали Каляри ще бъде наказан за поведението на феновете си.