Немският шампион Байерн записа втори убедителен успех в Бундеслигата.

Баварците отнесоха тима Майнц с 6:1.

Гостите обаче имаха своя звезден миг в 6-ата минута, когато Жан-Пол Бeтюс откри резултата.

Майнц имаше още няколко силни моменти на "Алианц Арена", докато играчите на Байерн не се събудиха от обзелата ги летаргия.

Баварците успяха да осъществят обрат още до края на първата част, когато Бенжамен Павар и Давид Алаба направиха резултата 2:1.

През втората част Байерн се развихри и почти не даде на съперника си да премине центъра, вкарвайки му още 4 гола.

Новото попълнение Иван Перишич вкара първия си гол с червения екип, по един добавиха Кингсли Коман и Алфонсо Дейвис, а такава победа на тима не може да мине без гол и на Роберт Левандовски.

Победата можеше да е още по-убедителна, но домакините изпуснаха няколко чисти положения срещу Майнц, който изглеждаше безпомощен през почти целия двубой.

Така Байерн събра 7 точки и дели втората позиция с Волфсбург и Байер Леверкузен.

Първи е РБ Лайпциг с 9, а толкова може да събере и Борусия Дортмунд, ако спечели гостуването си на Унион в Берлин по-късно днес.