Френският национален отбор по футбол постигна лесна победа с 2:0 над Казахстан в квалификационна среща за Световното първенство от група "D".

Така отборът на Дидие Дешан се поправи след домакинската си издънка срещу Украйна преди 4 дни, когато завърши наравно 1:1.

В Нур-Султан французите затвърдиха очакванията и доминираха през цялата среща, като стигнаха до две попадения през първото полувреме. През второто Килиан Мбапе изпусна дузпа и шансът да направи 3:0.

Дешан направи цели девет промени в състава си спрямо мача с Украйна, като мястото си в титулярния състав запазиха само вратарятЮго Лорис и нападателят Антоан Гризман.

Франция поведе в 19-ата минута, когато след пас на Антони Марсиал, Осман Дембеле отправи силен диагонален удар по земя за 1:0.

Вторият гол падна в 44-ата минута след изпълнение на ъглов удар, когато Серхий Маили си отбеляза куриозен автогол с глава.

През втората част Франция направи не малко пропуски най-вече заради опитния вратар на домакините Александър Мокин. Кулминацията в представянето на 39-годишния страж дойде в 74-ата минута, когато спаси дузпа на Мбапе, която беше отсъдена за нарушение срещу самия стрелец на ПСЖ.

С победата си Франция събира 4 точки и повежда в групата поне временно. Това бе първи мач за Казахстан в квалификациите.

В другата среща от групата тази вечер Украйна приема Финландия. Босна и Херцеговина почива този кръг.