Специя и Андрей Гълъбинов сензационно отстраниха Рома в предходния кръг на Купата на Италия, но мечтата им угасна в четвъртфиналната фаза на стадион “Диего Армандо Марадона” в Неапол. Българинът и съотборниците му отстъпиха на местния Наполи с 2:4 и така отпаднаха от турнира.

Домакините показаха убийствено темпо, бележейки през десетина минути преди почивката, като след 40 минути футбол Специя вече изоставаше с 0:4. Точни за южняците бяха Калиду Кулибали (5’), Ървинг Лосано (20’), Матео Политано (30’) и Елиф Елмас (40’).

Гълъбинов бе титуляр за своя отбор, но на почивката бе сменен от Кевин Агудело. Треньорът на новаците в Серия “А” Винченцо Италиано направи общо три смени в началото на второто полувреме, като възпитаниците му върнаха два гола в рамките на три минути между 70-ата и 73-ата - чрез Емануел Джeси и Дженаро Акампора, но това бе всичко, на което те бяха способни.

Сега Специя ще се концентрира върху представянето си в първенството, където е на петнадесето място след деветнадесет кръга.