Футболистите на Ливърпул отрпавиха общо 24 удара, но в крайна сметка доза шанс им осигури победата с 2:1 срещу Саутхемптън. Така мечтата за титлата в Англия и общо четири възможни спечелени трофея остава жива, като кръг преди края “червените” изостават на точка от лидера в Премиър лийг Манчестър Сити.

В последния кръг мърсисайдци приемат у дома Уулвърхемптън, докато “гражданите” са домакини на Астън Вила. Кой ще бъде шампион на Англия ще разберем в неделя около 20:00 часа вечерта.

Днес гостите бяха без контузения Мохамед Салах, а Юрген Клоп бе направил общо девет промени в стартовия си състав спрямо финала за Купата на Англия срещу Челси - от съботния мач титуляри днес бяха единствено Алисон Бекер и Джордан Хендерсън. В стартовите 11 за първи път заедно започнаха Джеймс Милнър и Харви Елиът - ветеранът Милнър дебютира във Висшата лига през ноември 2002. 145 дни преди Елиът да бъде роден.

Футболистите на Клоп имаха 72% владение на топката, а освен двете дузини изстрели, спечелиха и девет корнера, като след един от тях падна победния гол.

Началото за гостите не бе блестящо. В 12-ата минута Нейтън Редмънд направи впечатляващ пробив по лявото крило и проби навътре към наказателното поле, за да завърти топката по впечатляващ начин в далечния ъгъл на Алисон за 1:0. От Ливърпул имаха претенции за нарушение срещу техен играч по-рано в атаката, но ВАР не разгледа ситуацията. Седем минути след това гол с глава на Роберто Фирмино бе отменен заради засада, но в 27-ата минута Такуми Минамино с добре насочен изстрел изравни - 1:1.

Японецът не се зарадва, защото миналия сезон игра под наем точно при южняците.

Победата на Ливърпул дойде с доза шанс, след като в 67-ата минута Константинос Цимикас центрира от корнер, топката бе отклонена с глава и Жоел Матип отправи наглед неособено силен изстрел. Той обаче се отби в Кайл Уокър-Питърс и се оплете в мрежата за 2:1.

За “червените” това бе девета победа в последните десет шампионатни мача с този съперник, като при всеки успех те неизменно вкарват поне по два гола.

В класирането Сити е начело с 90 точки, а Ливърпул има 89. Мечтата на клуба за четири трофея в един сезон пък все още е жива.