Френският футболен отбор на Олимпиадата в Токио отнесе тежка загуба с 1:4 в първия си мач.

Мексико разби "петлите" в откриващия мач от Група "А" и поведе убедително в класирането, където са още отборите на Южна Африка и Япония.

Във френския отбор личаха имената на играчи от големите европейски първенства, но това не им помогна да укротят надъхания си съперник.

Мексиканците атакуваха от първата до последната минута, въпреки че всичките пет попадения в срещата паднаха през второто полувреме. Ернесто Вега откри за Мексико две минути след подновяването на играта, а Франциско Кордова направи 2:0 седем минути по-късно.

В 69-ата минута Франция получи дузпа, която беше точно изпълнена от ветерана Андре Жиняк. В последните 10 минути Мексико успя да вкара още два гола - първо точен бе Карлос Антуна, а в самия край се разписа и Едуардо Агире.

Снимка: Getty images

За французите предстои тежък мач с Южна Африка след три дни, който трябва задължително да спечелят, ако искат да се класират на елиминациите.

Това не бе единствената изненада за деня. Испания, който е изграден от утвърдени в Ла Лига футболисти, не успя да победи Египет в първи мач от Група "C".

В друг мач от старта Нова Зеландия изенанда Южна Корея за крайното 1:0.