Меденият месец на Маурисио Почетино начело на националния отбор на САЩ по футбол приключи доста бързо.

След победата над Панама преди три дни, американският отбор загуби гостуването си на Мексико в приятелски мач с 0:2.

Нападателят от Висшата лига Раул Хименес вкара в 22-ата минута, а в 49-ата даде асистенция на Сезар Уерта Валера и така домакините не оставиха съмнение в превъзходството си.

За мексиканците това бе първа победа над този съперник след серия от седем мача, в която бяха допуснаха пет поражения. Сега обаче успехът бе по-сладък, тъй като това бе първо поражение за новия старши треньор на американците Маурисио Почетино в едва втория му мач начело.

Снимка: AP/БТА

Мачът беше много специален за мексиканците, тъй като бе последен за дългогодишния капитан на отбора Андрес Гуардадо.

38-годишният полузащитник излезе за 182-и път с националната фланелка, като бе сменен в 19-ата минута под бурните аплодисменти на публиката. Мачът се игра в Гуадалахара, където Гуардадо започна професионалната си кариера с отбора на Атлас.

Гуардадо продължава да играе на клубно ниво, като към момента защитава цветовете на местния Клуб Леон. Преди това игра за Депортиво Ла Коруня, Валенсия, Байер Леверкузен, ПСВ и Бетис.