Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг застана твърдо зад капитана си Бруно Фернандеш, който е в ураган от критики след представянето си в неделя. Тогава "червените дяволи" изтърпяха исторически срам и 0:7 от големия съперник Ливърпул.

Португалският халф бе един от най-слабите в мача, но и допълнително вбеси феновете с поведението си - оплаквания от съотборници, жестикулации към съдията, отказ да гони съперниците и държане на разглезено дете, а не лидер на един от най-сериозните клубове в Европа.

Легенди като Рой Кийн, Гари Невил и Рио Фърдинанд критикува индивидуално Фернандеш, освен укорите към представянето на тима.

Имаше дори призиви да му бъде отнета лентата.

Днес на пресконференцията си преди домакинството на Бетис в четвъртък в първи осминафинал от Лига Европа, Тен Хаг обаче ясно каза позицията си по темата.

"Бруно е нашият втори капитан и носи лентата, когато Хари Магуайър не е на терена. И аз съм щастлив от този факт. Той е чудесен играч, вдъхновение за останалите и прави отличен сезон.

Ролята му за това да сме там, където сме, е голяма.

Той е интелигентен футболист, а критиките към него са доста несериозни. Бруно тича много, но не тича безцелно наоколо. И той, както и всички ние, сме много разочаровани от случилото се в неделя и ще опитаме да научим този урок."

Звездата в атака Маркъс Рашфорд също бе на брифинга и коментира изказванията - също от легенди на клуба, че "Юнайтед се е предал през второто полувреме на "Анфийлд".

"Това са пълни глупости - каза английският национал. - Загубихме организацията и дисциплината си - това е факт. Допуснахме много голове, нарушихме начина си на игра и нямахме добра комуникация на терена. Но не сме се предали, не приемам това."