Барселона ще бъде част от неделния финал в турнира за Суперкупата на Испания.

Каталунците елиминираха Реал Сосиедад след 1:1 в игровото време и 3:2 при изпълнението на дузпи.

Двата тима изиграха страхотен мач, който можеше да отиде и в двете посоки, но в крайна сметка може би разрешаването му чрез дузпи бе най-логичният изход.

При наказателните удари баските от Сан Себастиан започнаха ужасно - с три пропуска, докато за каталунците Франки де Йонг пропусна, но Дембеле и Пянич бяха точни.

Реал Сосиедад се върна в играта с точни изпълнения на Мерино и Янузай, а за този факт спомогна и неточното изпълнение на Антоан Гризман, който вместо да реши всичко, изпрати топката над вратата.

Все пак точка на спора сложи Рики Пуч, който прати Барса на финал, където каталунците ще се изправят срещу един измежду Реал (Мадрид) и Атлетик (Билбао).

Тази вечер Лионел Меси получи почивка и изобщо не бе в групата на Барса, което със сигурност се отрази на играта им.

Реал Сосиедад бе по-силният тим през цялата първа част, но Тер Щеген отчая нападателите на баските, а с едно от малкото си положения Барса успя да излезе напред.

В 39-ата минута Гризман отправи страхотно остро центриране, коеот Франки де Йонг превърна в гол.

Все пак в самото начало на първата част Реал Сосиедад логично стига до изравняване чрез дузпа, отсъдена за играс ръка на Де Йонг. От бялата точка точен бе Микел Оярзабал.

До края на мача, както и в продълженията, и двата отбора имаха няколко сериозни положения, но вратарите направиха решителни намеси, с които докараха нещата до дузпи.

При тях обаче феноменалните спасявания на Тер Щеген и точните каталунски изпълнения се оказаха решаващи в полза на Барселона.