Барселона победи Лион с 5:1 на "Камп Ноу" в реванша от осминафиналите в Шампионска лига и се класира за четвъртфиналите.

Диригентската палка отново взе Лионел Меси, който вкара две попадения и подаде за още две, а точни бяха още Филипе Коутиньо, Жерар Пике и Осман Дембеле. За гостите се разписа Лука Тусар.

Резултатът обаче не отговаря точно на показаното, тъй като Лион игра много добре до третия гол на Барса, който падна в 78-та минута. "Хлапетата" изоставаха с 0:2 в началото на втората част, но точно в онези минути натиснаха съперника, стигнаха до гол и затрудниха допълнително каталунците.

Хората на Ернесто Валверде обаче се отприщиха в края и добавиха три попадения, сякаш за да изпратят съобщение към конкурентите сред най-добрите 8.

Барселона започна да атакува от първата минута и обгради наказателното поле на съперника, както често се случва на "Камп Ноу". В 18-та минута това даде резултат, когато Джейсън Денойер се хвърли на шпагат, а Луис Суарес го настъпа и падна на земята. Съдията отсъди дузпа, а Лео Меси с паненка реализира своя гол №107 в Шампионска лига - 1:0.

Последва опасен удар на Дембеле за гостите, който след рикошет мина на сантиметри от страничната греда. Барса отвърна с изстрел на Суарес, който бе спасен от вратаря Антъни Лопес.

В 31-та минута Барса стигна до комфортен аванс. Саурес финтира между двама защитници и подаде на Коутиньо пред опразнената врата. Бразилецът нямаше проблем да прати топката в нея - 2:0.

Стражът на Лион трябваше да напусне терена в 34-та минута, тъй като преди това получи тежък неволен удар в лицето с крак от уругвайския нападател на Барса.

В самото начало на втората част Меси бе на сантиметри от второто си попадение. Получи от Артур на добра позиция, прехвърли вратаря, но топката бе Набил Фекир изчисти топката от гол линията.

Снимка: AP/БТА

След това Лион се втурна в атака, тъй като вече нямаше какво да губи и постави Тер Щеген на няколко пъти под напрежение. В 58-та минута добрата игра даде резултат. След центриране от фаул стана разбъркване и Лука Тусар пое топката на гърди преди от воле да я прати във вратата. След много дълго видео разглеждане попадението бе признато - 1:2.

"Хлапетата" продължиха да натискат, но на контраата Коутиньо направи значим пропуск преодолявайки вратаря и изпускайки от малък ъгъл.

След 75-та минута гостите капитулираха. В 78-та Меси вкара втория си гол, след като почти събори с финт двама съперници и прати топката покрай вратаря за 3:1.

В 81-та минута при нова контраатака Пике също се втурна напред и получи от Меси, за да вкара от лесна позиция. Аржентинският гений подаде и за последния пети гол в 86-та минута, когато Дембеле се разписа.