Интер (Маями) бе близо до първата си издънка за новия сезон, но Лионел Меси и Луис Суарес се притекоха на помощ и спасиха отбора си при гостуването на Нашвил в Шампионската купа на КОНКАКАФ. Тимът от Флорида се оказа в трудна ситуация и изоставаше с 0:2 след 46 минути игра, но по познат сценарий голове на Лео и Лучо измъкнаха гостите, които в крайна сметка потеглиха обратно към слънчевия щат след равенство - 2:2.

Спечелването на този турнир е на дневен ред за Маями, защото победителят от надпреварата получава правото да играе на Светвоното клубно първенство догодина. Издание, което ще бъде по-специално, защото ще бъде дебютно за новия формат - с цели 32 отбора.

Двата американски тима мерят сили в осминафиналната фаза на тазгодишното издание, а след седмица им предстои реванш - на 14 март във Флорида.

Канадският национал Джейкъб Шефълбърг нанесе два удара по амбициите на Меси и компания, съответно за 1:0 в 4-ата минута на срещата и за 2:0 в 46-ата, но после гостите се съвзеха и се върнаха, макар и трудно.

Именно аржентинската десетка намали изоставането на своите със запазената си марка, реализирайки с прецизен удар с левия крак в 52-ата минута. А Луис Суарес бе оставил най-доброто за самия край на двубоя. Уругвайският ветеран изравни в петата от общо седемте минути продължени, след като се разписа с глава от няколко метра и напомни за страхотния си голов нюх - как знае да бъде на правилното място в правилното време.