Неубедителните мачове за Барселона в Ла Лига продължават. Каталунците направиха 1:1 срещу скромния Ейбар у дома, което бе и историческа първа точка за гостите на "Камп Ноу".

Грешната стъпка бе осма в 15 кръга за Барса, като изоставането от първата позиция вече е седем точки, а и лидерът Атлетико (Мадрид) има два мача по-малко.

Тази разлика спокойно може да достигне 13 точки, ако Атлетико вземе машовете си в пасив, което ще направи битката за титлата почти невъзможна мисия за каталунците.

Може би като основна причина за тазвечершната грешка ще бъде посочена липсата на Лионел Меси, който изгледа мача от трибуните. Звездата на тима получи лека травма, като реши да прекара Коледа у дома в Аржентина вместо да предприема рискове. Той се завърна в Испания часове преди мача, като от утре се очаква да тренира.

Всичко можеше да е различно, защото още с една от първите атаки, Барса получи шанс да изпълни дузпа, която съдиите не видяха, но с помощта на ВАР справедливостта възтържествува.

В отсъствието на Меси с изпълнението се нагърби критикуваната "девятка" на тима Мартин Брайтуайт, който дори не уцели вратата.

Все пак 20 минути по-късно датчанинът вкара, но този път се намираше в положение на засада и голът бе отменен. Така двата тима се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.

Вкарването на Осман Дембеле на полувремето определено даде резултат, като Барселона заигра доста по-добре, а това продължи до края на мача.

Двубоят обаче не мина без дежурната глупост в отбраната. В 57-ата минута Араухо се забави в центъра на терена и подари топката на Кике, който напредна и изведе баските напред.

10 минути по-късно резултатът обаче бе изравнен. Фирпо отправи прострелно центриране, което премина през купа от играчи в малкото наказателно поле и бе засечено от Дембеле за 1:1.

До края Барса изцяло контролираше събитията и съзаде доста ситуации, но нямаше кой да отбележи, а това в крайна сметка означаваше нова издънка в първенството.