Лионел Меси изигра мач №767 за Барселона, с което изравни клубната легенда и досегашен лидер в класацията Шави Ернандес. Това се случи при домакинската победа на каталунците над опашкаря Уеска с 4:1, с която футболистите на Роналд Куман се върнаха на второто място в класирането и скъсиха изоставането си от лидера Атлетико (Мадрид) на 4 точки.

Капитанът Меси даде тон на съотборниците си след по-малко от четвърт час игра, след като в 13-ата минута изстреля неспасяем снаряд с левия крак от дъгата на наказателното поле, за да поведе Барса - 1:0. Така за тринадесети пореден сезон той стига до 20 отбелязани гола в първенството - нещо, което никой друг в историята на испанския футбол не е успявал да направи.

Антоан Гризман удвои десет минути преди почивката, като голът му бе копие на този на Меси, но от няколко метра по-голяма дистанция, а домакините удвоиха преднината си. За французинът това бе попадение №150 в Ла Лига, като само един друг негов сънародник е вкарвал толкова голове в испанското първенство - Карим Бензема от Реал (Мадрид).

Рафа Мир върна един гол от дузпа за гостите в последната минута на полувремето за 2:1, но още в 53-ата минута Меси центрира отляво, а защитникът Оскар Мингеса скочи най-високо във вратарското поле и отбеляза с глава за 3:1. Това бе и първият му гол с екипа на Барса. В 90-ата минута Меси добави още един далечен гол за крайното 4:1

Каталунците са втори в класирането на Ла Лига с 59 точки, докато първи е Атлетико (Мадрид) с 63, а Реал е трети с 57.