Лионел Меси победи Валядолид с 1:0 в в среща от 24-ия кръг на Ла Лига.

Така може да звучат заглавията в испанската преса, тъй като гениалният аржентинец отправи около 10 удара за Барса и вкара единствения гол за успеха на "Камп Ноу".

Всяка атака на каталунците минаваше през човека-отбор, а мачът бе белязан от доста пропуски, вкарана дузпа и една изпусната от аржентинеца. Дори имаше време да си изкара и картон/

Не е преувеличено да се каже, че всичко интересно пред вратата на Валядолид се случваше именно заради Меси. Ако съотборниците му бяха по-ефективни пред гола, можеше да има на сметката си две асистенции още до 20-та минута.

В 42-та Барса получи дузпа за нарушение срещу Жерар Пике и Меси реализира за 1:0. Това донесе спокойствие на домакините и те играха с настроение през второто полувреме.

В началото му вратарят Жорди Масип направи великолепно спасяване след удар от воле на аржентинеца. В 65-та минута последният и Суарес сътвориха нови големи пропуски.

Лео продължи да стреля от всевъзможни позиции и получи нов шанс в 84-та минута след дузпа за фаул срещу Коутиньо. Този път обаче бе спрян от вратаря.

Барса води убедително в класирането с актив от 54 точки. Атлетико също победи и остава на седем точки зад лидера. Валядолид е 15-и с 26 точки.