Лионел Меси остана извън групата и изгледа от първия ред загубата на Интер Маями в Шампионската купа на Северна Америка от Монтерей - 1:2.

Първият четвъртфинал в турнира доведе на стадиона на тима от Флорида хиляди мексиканци, които подкрепиха мощно гостите. Но аплодираха Меси всеки път, когато бе показван на екрана на арената. Тимът му обаче е пред отпадане от турнира.

Лео помахваше на феновете и на двата отбора, без да може обаче да има влияние върху самата игра. Той още не е напълно възстановен от травма с разтежение в бедрото.

Треньорът на Интер Тата Мартино обясни, че суперзвездата е под въпрос и за съботния мач с Колорадо в Мейджър лигата, както и за реванша с Монтерей идната седмица. Меси тренира с отбора, но още не е напълно готов за участие в двубой.

Той не е играл от 13 март, когато бе сменен в 50-ата минута срещу Нашвил и видимо изпитваше болка в бедрото. Пропусна и мачовете на националния тим на Аржентина, които бяха в Щатите през паузата.

Не е съвпадение, че без него Интер е спечелил само един от четирите двубоя, които изигра.

На терена гостите победиха с 2:1 а Луис Суарес, който опита да компенсира отсъствието на Меси, на няколко пъти бе на ръба на изгонване от рефера Валтер Лопес.

Уругваецът побесня най-мощно след червения картон на съотборника му Давид Руис, който пък е сънародник на съдията - от Хондурас. Деветката псуваше гневно и преследваше арбитъра, но получи първия си и единствен жълт картон чак в 89-ата минута, което е направо чудо при поведението на Суарес.