Лиoнел Меси пропусна трети пореден мач на Интер (Маями), а проблемите за останалите футболисти на Херардо Мартино без аржентинската легенда са очевидни. Тимът от Флорида отново не успя да спечели, точно както се случи и в предходните два мача без Лео в състава.

Този път Интер стигна до точка при домакинството си на Ню Йорк Сити - 1:1, при това в самия край на домакинството си. Сантиаго Родригес бе открил резултата за нюйоркчани в 77-ата минута, а Томас Авилес все пак донесе точката за Маями в петата минута на добавеното време.

Серхио Бускетс бе титуляр, а пък Жорди Алба също не игра в този двубой.

Меси се възстановява от мускулна контузия, заради която пропуска общо пети двубой на новия си отбор през сезона.

Иначе в трите последователни мача, в които легендарната десетка не е на терена, Интер записа загуба от Хюстън във финала за Купата на страната и два хикса - 1:1 срещу Ню Йорк и 1:1 преди това срещу другия тим от Флорида, Орландо.

Отборът, който е собственост на Дейвид Бекъм, е на четири точки от така жадуваното място в плейофите за финалните серии на Мейджър Лийг Сокър. Интер има 33 точки, а Монреал Импакт, който е на заветната девета позиция на Изток, има четирип овече - 37, но и мач в повече.

До края на редовния сезон на Меси и компаноя предстоят още четири двубоя.