Страховете на феновете на Барселона, че Лионел Меси няма да има мотивация да играе за клуба, се опровергаха до известна степен снощи.

Аржентинецът вкара два гола при победата с 3:1 над Хирона в контролна среща на "Камп Ноу".

Наставникът Роналд Куман остави извън състава Луис Суарес и Артуро Видал и се видя, че няма да разчита на тях за предстоящия сезон. От клуба се опитват да ги пласират в друг отбор , като интерес има от Интер и Ювентус.

"Ако Суарес остане, ще бъде третиран като всеки друг играч в отбора. Говорих с него тази сутрин и още не знаем дали ще остане", заяви Куман след срещата.

Хирона предложи слаба съпротива срещу атаката на Барса, която беше формирана от новото попълнение Франсиско Тринкао, Филипе Коутиньо, Антоан Гризман и Меси.

Перфектен пас на суперзвездата към Тринкао доведе до асистенция към Коутиньо, който откри в 20-ата минута.

Меси покачи на 2:0 в края на първото полувреме с удар извън наказателното поле. Самуел Саис вкара за Хирона след почивката преди Меси с рикошет да вкара за крайното 3:1.