Лионел Меси напомни за себе си след няколкото слаби седмици и блесна с два гола, увеличавайки сметката си през сезона на 50.

Той вкара и двете попадения за равенството 2:2 на Барселона като гост на Ейбар.

Мачът бе последен в Ла Лига през този сезон и бе без никакво значение за класирането на двата тима. Барселона убедително грабна своята титла №26, докато Ейбар завърши на 12-а позиция и за шести пореден сезон ще се радва на елитен футбол.

Тези два гола на Меси обаче почти сигурно ще му донесат "Златната обувка". Единственият, който може да го свали от трона е Килиян Мбапе, стига французинът да вкара 4 гола в последния мач на ПСЖ.

Баските успяха да открият в 20-ата минута, когато Марк Кукурея отправи диагонален шут и топката се озова във вратата след лошата намеса на Силесен.

Феновете на домакините се обнадеждиха, че след скалпа на Реал и този на Барса може да падне "Ипуруа", но Лео Меси взе нещата в свои ръце.

В 31-ата минута аржентинският гений получи страхотен пас от Артуро Видал от малък ъгъл прати топката във вратата.

Минута по-късно той повтори упражнението, но този път получи пас от Ракитич и елегантно копна топката над вратаря.

Йеспер Силесен, който попринцип е резервният вратар на Барса реши отново да направи мача интересен.

Той излезе извън наказателното поле и изчисти топката с глава право в противников играч.

Това бе Пабло Де Бласис, който с невероятен шут прати топката във вратата за 2:2.

През втората част и двата тима намалиха оборотите и резултатът се запази.

За Барселона предстои финал за Купата на Краля след седмица, като съперник ще е Валенсия.

"Прилепите" успяха с последния си мач снощи да намерят място в зона Шампионска лига, където са още мадридските Реал и Атлетико, разбира се и шампионът Барселона.

Хетафе, Севиля и Еспаньол ще бъдат испанските представители в Лига Европа, докато Жирона, Уеска и Райо Валекано се сбогуваха с елита.