Кике Сетиен започна успешно кариерата си начело на Барселона.

Испанският шампион се измъчи и победи само с 1:0 тима на Гранада в мач от 20-ия кръг на Ла Лига.

Проблемът не бе толкова в играта на Барса, колкото в пропуските пред вратата на съперника, които можеха и да изиграят лоша шега на каталунците.

Щастливият развой обаче бе осигурен от Лионел Меси, който 14 минути преди края успя да завърши чудесна атака на тима си. В нейната основа пък бе появилият се малко по-рано Рики Пуиг - смятан за новото бижу на "Ла Масия".

С гола си аржентинският гений Меси запази първата позиция на тима си, макар точките с вечния съперник Реал (Мадрид) да продължават да са равни. Головата разлика обаче е в полза на каталунците.

Той също така спаси и дебюта на Кике Сетиен, който се оказа донякъде изненадващо назначение, но пък очакванията към него са големи.

Едва ли е изненада за някого, че Барса тотално контролираше развоя на мача, а в 82% от времето топката бе именно притежание на домакините.

Попадение обаче така и не падаха, а една от малкото опасности за Гранада пък завърши с удар в гредата.

Може би ключова се оказа 69-ата минута на мача, когато централният бранител на гостите Херман Санчес получи спорен втори жълт картон, което направи съпротивата на Гранада още по-трудна.

В крайна сметка отбранителният вал на андалусийците се пречупи само веднъж в 76-ата минута, но пък това бе достатъчно, за да осигури три точки за Барселона.