Барселона и Валенсия завършиха наравно 2:2 в дербито на 22-ия кръг в Ла Лига.

Лионел Меси отново взе диригентската палка и вкара два гола, но те не бяха достатъчни срещу "прилепите", които играха силно в защита и направиха няколко смъртоносни контраатаки.

Поражението на Барса дава възможност на Атлетико да намали разликата на върха само на три точки. Валенсия поведе с 2:0, но Меси записа голове в пореден мач и продължава да доказва колко зависими са съотборниците му от него.

Първата много добра ситуация за Валенсия дойде още във втората минута, когато Дани Парехо видя как негов опасен удар е спасен от Тер Щеген. При добавката Денис Черишев нацели гредата със силен удар отблизо.

След това Барса осъществи явен натиск, но повечето удари бяха блокирани от добре организираната защита на "прилепите" Единствените точни удари в първия половин час бяха далечни.

Добрите контраатаки на Валенсия дадоха резултат в 24-та минута. Испанският национал Родриго изведе Кевин Гамейро зад защитата и опитният нападател не сгреши от добра позиция - 1:0. В началото на атаката обаче имаше нарушение на Парехо срещу Лионел Меси, което не бе забелязано от рефера.

В 32-та минута гостите получиха спорна дузпа, която бе реализирана от Парехо за 2:0.

Само пет минути по-късно и Барса получи дузпа за нарушение срещу Нелсон Семедо. Лео Меси застана зад бялата точка и намали резултата. В края на полувремето аржентинецът изпусна златен шанс сам срещу вратаря.

През втората част геният продължи да е най-активният човек на терена и отправяше удар след удар.

Валенсия използваше контраатаките все така добре и на два пъти Родриго изпусна добри шансове непосредствено пред вратата.

Меси обаче каза последната си дума в 64-та минута с един от марковите си удари от границата на наказателното поле, който не остави шанс на Нето.

Барса вече има 50 точки и води с шест на втория Атлетико. Валенсия е седми с 30 точки.