Барселона постигна много важна победа при гостуването си на Атлетик (Билбао) на "Сан Мамес" - първа за каталунците от октомври 2017-а.

"Каталунците" триумфираха с 3:2 след блестящо представяне на суперзвездата Лионел Меси, който вкара две попадения и имаше ключова роля за трето.

Това беше седми пореден мач без загуба за отбора на Роналд Куман, като победите в този период са пет. Това отреди на тима третото място, на седем точки зад лидера Атлетико и с два изиграни мача повече. Билбао е девети с 21 точки.

Атлетик поведе още в четвъртата минута след фантастичен извеждащ пас на Раул гарсия към Инаки Уилямс зад защитата. Тъмнокожият нападател финтира бранител след това и отбеляза по земя.

Барса изравни с много класна атака в 14-ата минута. Лео Меси пусна далечен пас към Френки Де Йонг, който изненада вратаря. Нидерландецът отклони с едно докосване към Педри, който нанесе точен удар с глава за 1:1.

В 39-ата минута Барса направи пълен обрат и това бе моментът на Меси. Той направи находчиво двойно подаване с Педри преди да стреля точно по земя. И тук може да се търси вина на вратаря Унай Симон, който отново излезе неразчетено.

През втората част "каталунците" заиграха още по-силно и стигнаха до втори гол на Меси в 63-ата минута за 3:1. Дребният аржентинец се възползва от асистенция на Антоан Гризман и прати топката в горната греда преди тя да влети във вратата.

В края на мача Икер Муниан върна едно от попаденията за крайното 2:3.