Традицията за страхотни и изпъстрени с голове мачове между Барселона и Бетис в последните години бе спазена, като този път каталунците спечелиха с 3:2 зрелището в град Севиля.

Това доказа, че в никакъв случай не е случайност, че в последните 7 срещи между тези два тима, са паднали 41 попадения.

Шоуто бе факт и тази вечер, особено през втората част, когато на терена се появи Лионел Меси.

Той изненадващо остана на пейката, а Барса изигра поредното си безлично полувреме, в което Борха Иглесиас изведе Бетис напред в резултата, до голяма степен заслужено.

През втората част обаче Барса заигра по коренно различен начин, като причината се криеше в техния лидер и суперзвезда Лионел Меси.

Той влезе в игра в 57-ата минута, като веднага пое топката и с невероятен фалцов удар извън наказателното поле успя да изравни резултата.

Просто магия с марка Лионел Меси, а аржентинецът неведнъж я е показвал точно на "Бенито Виямарин".

До края на мача зрелището продължи да е факт, но в центъра на вниманието не бе Меси, а един малко очакван играч - Виктор Руис от състава на Бетис, който щеше да се окаже пряко замесен във всичките попадения.

В 68-ата минута той донесе пълния обрат на Барса в изключително нелепа ситуация.

Топката бе центрирана успоредно на голлинията към Гризман, който леваши с левия крак прати топката в десния. Кълбото се върна назад, за да се удари в двата крака на изненадания Виктор Руис и да влезе в собствената му врата.

Снимка: Getty images

Само няколко минути по-късно обаче Виктор Руис се реваншира, като след корнер се извиси над всички и отново вкара, този път в правиланта врата, а Бетис се върна в мача - 2:2.

Атаките към двете врати не спираха, като може би ремито щеше да е напълно заслужен и логичен резултат, докато не дойде вълшебният миг на Франсиско Тринкао, влязъл на терена заедно с Меси в 57-ата минута.

Три минути преди края с невероятен удар той порази вратата на Бетис и донесе победата на Барселона с 3:2.

Комичното в тази ситуация бе, че топакта стигна до Тринкао след нелепа изява на вече споменатия Виктор Руис. Наистина ужасна вечер за бранителя.

Отборът на Барселона остава на второто място с 43 точки, на 7 от лидера Атлетико, но и с два мача повече, като титлата продължава да изглежда трудно постижима мисия за каталунците.