Аржентина победи Чили с 2:1 в мача за третото място на Копа Америка, който се игра на "Арена Коринтианс" в Сао Пауло.

С голове на Серхио Агуеро и Пауло Дибала още преди да се преполови първото полувреме, аржентинците си гарантираха солиден аванс, който се оказа достатъчен за бронзовите медали.

Големият момент в мача обаче дойде в 37-та минута, когато след спречкване Лионел Меси и Гари Медел бяха изгонени от парагвайския съдия Марио Диас де Вивар с директни червени картони.

Решението на арбитъра бе много пресилено, тъй като в мач с толкова голям залог е нормално да има напрежение. Вместо да го потуши, реферът реши да сипе още бензин в огъня в ситуация за жълти картони.

Това бе едва втори червен картон за Меси в кариерата му, а първият бе отново с екипа на Аржентина в една контрола с Унгария през 2005 година.

Преди изгонването си Меси направи силен мач като подаде за гола на Агуеро в 12-та минута с находчив извеждащ пас от фаул, който хвана заспала защитата на чилийците.

След това Дибала се разписа в 22-та минута след хладнокръвен завършек сам срещу вратаря Габриел Ариас.

През втората част Чили стигна до попадение в 59-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Джовани Ло Селсо, който подаде за гола на Дибала.

Точен от бялата точка бе Артуро Видал. До края актуалните шампиони обаче не успяха да стигнат до изравнително попадение.

Финалът на Копа Америка между Бразилия и Перу е от 23 часа българско време в неделя.