Невероятен гол на Антонио Вутов бе достатъчен за победа на Ботев (Пловдив) при гостуването на Черно море във Варна. "Канарчетата" спечелиха с 1:0 на стадион "Тича", а по този начин се доближиха само на една крачка от класиране за евротурнирите.

Днешната среща бе полуфинален плейоф в борбата за Лига Европа, а във финалния мач за разпределение на квотата за втората по сила надпревара на континента пловдивчани ще срещнат третия от крайното класиране на първата шестица на родното първенство.

Вутов отбеляза единственото попадение в 54-ата минута, когато първо залъга отлично с тяло защитника си, поведе топката към външния си ляв крак, а след това с външен фалц я изпрати по неспасям начин в далечния горен ъгъл на вратата на Миодраг Митрович - 1:0 за Ботев.

Тодор Неделев пръв заплаши която и да е от двете врати, но ударът му попадна в гредата рано в двубоя. Варненци отговаряха предимно чрез Матиас Курьор, който бе най-активен в предни позиции за домакините с индивидуални пробиви. До почивката Неделев имаше още един шанс, който обаче не попадна в рамките на вратата.

След като получиха гол рано през второто полувреме, "моряците" се втурнаха напред и оказаха някакъв натиск, като отново в дъното на всичко най-интересно бе Курьор, а негов удар бе избит от голлинията окло 10 минути преди края.

Играчите на Илиан Илиев опитваха до последно, но така и не успях да стигнат до изравнителен гол, а със загубата загубиха и мечтата си за европейските клубни турнири.

Финалът на плейофите за Лига Европа е след седмица.