Миг на гениалност от Лионел Меси оформи крайния резултат в мача между ПСЖ и Клермон Фут, от първия кръг на френската Лига 1.

В него шампионите безкомпромисно спечелиха с 5:0, а шоуто открадна суперзвездата Меси с последния гол в мача.

Пет минути преди края на мача Меси получи чудесен пас от сънародника си Леандро Паредес, овладя на гърди и със задна ножица се разписа.

Изпълнение, което накара дори и домакинските фенове на скромния Клермон да аплодират. След последния съдийски сигнал дори всичките фенове на стадиона скандираха името на Меси, което е показателно за настроението, с което аржентинецът играеше.

На фона на всичките спекулации и критики към Меси и Неймар, още в първия кръг на Лига 1 двамата демонстрираха отлично настроение, като бяха в основата на всеки един от головете.

Още в самото начало Меси асистира на Неймар за 1:0, а след това бразилецът се отчете с две асистенции към Хакими и Маркиньос, оформили резултат 3:0 на полувремето.

През втората част дойде ред за два гола на Меси, като при единият асистенцията дойде именно от Неймар, а другият бе вече споменатата задна ножица.