Милан се качи на върха в Серия "А" след минимална победа с 1:0 на "Сан Сиро" над Торино в мач от междинния десети кръг.

Така "росонерите" събраха 28 точки и вече водят с три на втория Наполи, който обаче в четвъртък приема Болоня и може да си върне лидерската позиция.

Репортаж от мача вижте тук >>>

Единственото попадение за отбора на Стефано Пиоли вкара бившият нападател на Арсенал и Челси Оливие Жиру след центриране от ъглов удар, което беше отклонено от Раде Крунич.

Голът на Жиру е четвърти за него с екипа на миланския гранд в първенството и формата му оставя ветерана Златан Ибрахимович твърдо на резервната скамейка.

Победата обаче далеч не дойде лесно за него и съотборниците му, тъй като в края на мача Торино на два пъти бе близо до това да изравни. Първо Антонио Санабрия изпусна сам срещу вратаря Татарушано, а малко по-късно удар на Денис Прат срещна напречната греда.

Милан обаче удържа и е с 5 от 5 победи при своите домакинства.

В друг мач от днешната програма Специя с Петко Христов изпусна аванс и завърши наравно 1:1 при домакинството си на Дженоа.

Салернитана пък победи като гост Венеция с 2:1 в дерби на два от новаците.