Милан се наложи с 4:1 при гостуването си на Сампдория в предпоследния 37-и кръг от италианския футболен шампионат.

Хората на Стефано Пиоли продължават да играят великолепно след подновяването на първенството и още нямат загуба в този период. В последните си 11 мача те имат осем успеха и три равенства.

Вдъхновение за "росонерите", подобно на последното гостуване на Сасуоло (2:1), бе Златан Ибрахимович, който вкара две попадения и се отчете с една асистенция за убедителния успех.

"Росонерите" водеха само с 1:0 до полувремето, но през втората част наложиха волята си, като вече имат 63 точки, с което си гарантираха поне шестата позиция в крайното класиране. Битката за петото място е с Рома, който е с точка повече и мач по-малко.

Резултатът на празния "Луиджи Ферарис" откри Златан Ибрахимович още в четвъртата минута, след като вкара с глава след меко центриране на Анте Ребич от левия фланг.

В 52-ата минута Ибра отново отигра с глава, но този път асистира на Хакан Чалханоглу. Съдията отсъди нарушение в атака на турчина, но след разглеждане с ВАР призна попадението за 2:0.

Милан направи резултата 3:0 в 58-ата минута, когато Чалханоглу изведе Ибрахимович и той с левия крак реализира.

В 78-ата минута Сампдория можеше на теория да се върне в мача, но резервата Гонсало Марони изпусна дузпа, която бе спасена от Донарума.

Все пак "моряците" стигнаха до своето попадение три минути преди края на редовното време когато друга резерва в лицето на Кристофър Аскилдсен вкара с красив далечен удар.

В продължението "росонерите" стигнаха до четвърти финален гол, като негов автор бе бразилецът Рафаел Леао. Третото поредно поражение оставя Сампдория на 15-а позиция с 41 точки.