Милан се завърна в Шампионска лига след седемгодишно отсъствие.

"Росонерите" постигнаха най-важната си победа в последния кръг на италианския шампионат, като се справиха при гостуването си на Аталанта - 2:0.

Така отборът на Стефано Пиоли сложи черешката на тортата след страхотния си сезон и дори задмина днешния си съперник, като завършва втори с актив от 79 точки, на една пред бергамаските и на 12 зад шампиона Интер. На два пъти за Милан се разписа Франк Кеси от дузпи.

Другите два отбора, които ще играят в Шампионска лига през следващия сезон, са третият Аталанта и четвъртият Ювентус.

"Бианконерите" също хванаха последния влак за турнира след категорично 4:1 при гостуването си на Болоня. Това може да се окаже ключова причина за евентуално оставане на Кристиано Роналдо в отбора.

Валентин Антов игра около 35 минути срещу миналогодишния шампион и откакто влезе на терена, отборът му не допусна гол. Преди това обаче Юве вкара четири - чрез Федерико Киеза, Алваро Мората, Адриен Рабио и отново Мората. За Болоня точен бе Орсолини в края.

Така Юве се класира на четвъртата позиция, но това стана възможно заради грандиозна издънка на Наполи.

На "Диего Марадона" домакините водеха в резултата след попадение на Амир Рахмани в 60-ата минута, но изненадващо допуснаха изравняване девет минути по-късно след гол на Давиде Фараони за крайното 1:1.

Така Наполи изпусна прекрасна възможност и съответно много голяма парична сума от УЕФА. Неаполитанците и Лацио ще играят в Лига Европа, а Рома на Жозе Моурньо отива в Лигата на конфедерациите.