Тимът на "Милан" записа престижна победа с 1:0 над "Барселона" в мач от приятелския турнир "International Champions cup" в САЩ.

Победното попадение за италианския тим падна в заключителните секунди на срещата, а негов автор бе Андре Силва.

Каталунците бяха без най-големите си звезди, но въпреки това бяха по-активният тим през цялата среща.

В 41-та минута гредата помогна на "Милан" след удар на Малком. Секунди по-късно и Мунир отправи опасен шут, който обаче беше извън очертанията на вратата.

Втората част започна с две промени в състава на Барса, а първото положение беше пред вратата на каталунците, след като Чалханоглу отправи тежък удар, но влезлият като резерва Андре Тер Щеген спаси.

Мачът, който не бе сред най-атрактивните, вървеше към 0:0 и дузпи, когато португалецът Андре Силва донесе победата на "Милан".

В последната минута на двубоя италианците организираха страхотна контраатака. Топката попадна в Кесие на границата на наказателното поле, а той изведе Андре Силва на стрелкова позиция и португалецът не сгреши.