След девет поредни титли на Италия, Ювентус изведнъж може да се окаже извън местата, даващи право на участие в Шампионска лига. "Бианконерите" се сгромолясаха и загубиха дербито срещу Милан с 0:3 у дома.

Така при три кръга до края на сезона, Ювентус заема петото място, на точка зад четвъртия Наполи и е изправен пред сериозната опасност да завърши извън топ 4.

А в това има сериозна ирония, защото именно Юве е един от основните архитекти на проекта Суперлига. Турнир, който трябваше да спаси "бианконерите" от безсмислени мачове в слабото според тях местно първенство.

Слабо първенство, в което към момента дори не са сред четирите най-добри тима.

А в състава си имат Роналдо, който е доста далеч от най-добрата си форма. Няма да е лъжа, ако кажем, че днес той бе сред най-слабите на терена и в доста моменти по-скоро пречеше на съотборниците, отколкото да помага.

Милан от своя страна напълно заслужи успеха си, като зае третото място със 72 точки, три повече от Юве. И "росонерите" обаче трябва да се потрудят, за да гарантират мястото си в топ 4.

Ако играят като тази вечер, "росонерите" едва ли ще имат проблеми, защото тотално контролираха мача и заслужиха впечатляващия си успех насред Торино.

За да се открие резултата обаче помогна вратарят на Юве Войчек Шчесни. В последните секунди на първата част полякът боксира топката право в Брахим Диас, който с чудесе удар в сглобката на вратата успя да отбележи.

Резултатът можеше да бъде удвоен още в 58-ата минута, когато Милан получи право да изпълни дузпа. Вместо Златан, със задачата се зае Франк Кесие, който пропусна, а това сякаш даде психологическо предимство на Юве.

Няколко опасни атаки в "чернобяло", но нищо повече, защото дойде 78-ата минута, в която Милан удвои и сякаш тотално прекърши Юве.

А за да е триумфът в дербито още по-звучен, Фикайо Томори оформи крайното 3:0 в 82-ата минута.

Това бе най-убедителният успех на Милан като гост на Юве от 11 години насам, когато "росонерите" отново спечелиха с 3:0.