Милан бе опрян до стената преди гостуването на Динамо (Загреб), но издържа на напрежението и след победа с 4:0 в столицата на Хърватия се постави във възможно най-добрата ситуация. "Росонерите" държат съдбата си в собствените си ръце и в последния им мач от групите на Шампионската лига ще стане ясно дали ще продължат напред към осминафиналите на турнира.

На "Сан Сиро" на 2 ноември те ще се изправят в директен сблъсък със Залцбург за втората позиция. Към момента италианският шампион е със 7 точки и е точно зад лидера и сигурен победител Челси, докато австрийците са трети с 6 точки в актива си.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ

Доста открита игра и от двата тима през първото полувреме доведе до първи гол за гостите шест минути преди края. Той бе вкаран от Матео Габия. 23-годишният защитник отбеляза с глава дебютното си попадение за родния си клуб, а с това даде тон за последвалия разгром. Той засече центриране от фаул на Сандро Тонали за 1:0.

След почивката италианците се разиграха още повече, като в 49-ата минута Рафаел Леао се разходи между няколко играчи на Динамо, за да вкара за 2:0, а десет по-късно Оливие Жиру направи 3:0 от дузпа. Четвъртото попадение пък бе автогол - Роберт Любичич имаше нещастието да си отбележи автогол в опит да изчисти топката 69-ата минута.

Реал (Мадрид) пропусна да спечели групата си, след като допусна поражение с 2:3 като гост на Лайпциг. "Белите" все пак ще имат шанс да се поправят в последния кръг, когато на "Сантиаго Бернабеу" пристига Селтик. Йошко Гвардиол и Кристофър Нкунку дадоха аванс от 2:0 на германците, а Винисиус вкара за 2:1 минута преди почивката. Десет минути преди края Тимо Вернер направи 3:1, а Родриго от дузпа в продължението фиксира крайния изход от 3:2.

В другата среща от тази група Шахтьор (Донецк) измъкна 1:1 като гост на Селтик и така изхвърли шотландците от Европа, като в последния кръг на група "F" ще може да играе дори за продължаване към осминафиналите - което може да стане факт при победа над Лайпциг.

Най-чаканата среща за вечерта, тази межуд Борусия (Дортмунд) и Манчестър Сити в груп "G", завърши 0:0. "Гражданите" допуснаха второ поредно равенство, след като направиха 0:0 и срещу Копенхаген миналия кръг, а точно както и тогава, сега Рияд Марез пак изпусна дузпа. Сити е първи с 11 точки, Дортмунд е втори с 8, като тези два тима продължават към осминафиналите, а Севиля ще играе в Лига Европа.