Годината за Милан в Серия "А" започна по възможно най-добрия начин - с победа от 3:1 над Рома на "Сан Сиро" в 20-ия кръг.

"Росонерите" на Стефано Пиоли надиграха своя съперник за втори път през сезона и за трети пореден, като освен това в последните си пет мача не губят от "римските вълци".

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА >>>

Мачът трудно можеше да е по-тежък за Жозе Моуриньо, като отборът му се обрече на загуба с две ранни груби грешки и попадения на Оливие Жиро от дузпа и на Жуниор Месиас. До края на първото полувреме Таби Ейбрахам върна един гол, но през второто Рафаел Леао вкара трето попадение за домакините. Освен това Рома получи два червени картона, като Рик Карсдорп и Джанлука Манчини ще отсъстват за дербито с Ювентус през уикенда.

Първото попадение падна още в шестата минута. Оливие Жиру реализира дузпа, която бе отсъдена за глуповата игра с ръка на Тами Ейбрахам, който отклони удар на съперник.

В 17-ата минута резултатът вече беше 2:0. Роджър Ибанес направи потресаваща грешка и подари топката на Жиру, който стреля в гредата. Получи се перфектен пас за Жуниор Месиас, който пък реализира от близка дистанция.

В 40-ата минута Рома върна попадение чрез Тами Ейбрахам. Английският нападател стреля в наказателното поле след пас на Лоренцо Пелегрини при корнер.

В 74-ата минута Рик Карсдорп бе изгонен за грубо нарушение, а само шест минути по-късно Милан се възползва и реализира. Златан Ибрахимович технично изведе Рафаел Леао и той вкара сам срещу вратаря.

В края остана време и за още един червен картон, когато Манчини фаулира съперник и получи втори жълт. Съдията отсъди дузпа, която този път бе изпусната от Ибрахимович.

Победата означава, че вторият Милан събира 45 точки и е само на една от лидера на Интер, чийто мач днес беше отложен. Рома остава на седмата позиция с 32 точки.