"Милан" разгроми "Фиорентина" с 5:1 в мач от последния кръг на италианската Серия "А".

Победата осигури шестото място в класирането на "росонерите" и участие в груповата фаза на Лига Европа през следващия сезон.

Срещата на "Сан Сиро" обаче не започна по вкуса на "Милан". В 20-та минута Федерико Киеза изведе Джовани Симеоне, а 22-годишният син на Диего Симеоне откри резултата.

Радостта на "Фиорентина" не продължи дълго, като три минути по-късно Хакан Чалханоглу изравни след пряк свободен удар.

По-добрата игра на домакините даде резултат в 42-та минута, когато Чалханоглу направи прекрасно центриране, а Патрик Кутроне вкара след атрактивен плонж.

Второто полувреме започна отлично за "Милан". Никола Калинич вкара за 3:1 в 49-та минута, с което предреши изхода на срещата.

До края "росонерите" се забавляваха на терена и стигнаха до още два гола.

Автори на попаденията бяха Патрик Кутроне в 59-та и Джакомо Бонавентура в 76-та минута.

Загубата на "Фиорентина" пък означаваше, че "Аталанта" също ще играе в Лига Европа, макар да загуби с 0:1 от "Каляри".

Отборът на "Кротоне" пък се присъедини към "Беневенто" и "Верона" и от следващия сезон ще играе в Серия "В".