Италианската Серия "А" днес беше възобновена след паузата на Световното първенство, а това се случи с победа на шампиона Милан.

"Росонерите" на Стефано Пиоли спечелиха с 2:1 гостуването си на Салернитана в мач, който можеше да вземат с много по-убедителен резултат.

Рафаел Леао и Сандро Тонали бяха точни за победителите преди Федерико Бонацоли да върне едно попадение за домакините в края. Милан обаче се справи с напрежението и взе трите точки, въпреки голям брой отсъстващи футболисти.

По този начин тимът на Пиоли събра актив 36 точки и се доближи на пет от лидера Наполи, който днес гостува на Интер. Салернитана допусна трето поредно поражение, но продължава да е на изгодна позиция - 12-о място със 17 точки.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ ТУК >>>

Милан започна много силно мача и Рафаел Леао още в началото изпусна сам срещу мексиканската легенда Гилермо Очоа, който направи своя дебют за тима от Салерно, привлечен със свободен трансфер.

В десетата минута обаче петкратният участник на световни първенства направи не особено успешно излизане срещу Леао и крилото, което се намира в супер форма, го преодоля с удар по земя от малък ъгъл, откривайки резултата.

В 15-ата минута резултатът вече беше 2:0, когато Сандро Тонали първо видя как негов удар е спасен, но малко след това успя да реализира и да донесе спокойствие на своите.

Милан продължи да атакува, но и да пропуска. Очоа спаси и удар на Оливие Жиру в 32-ата минута, а гол на Брахим Диас след центриране от фаул и разбъркване беше отменен с ВАР заради засада.

В 74-ата минута Брадарич от домакините получи директен червен картон, който след това беше отменен след разглеждане на монитор.

В 82-ата минута 37-годишният Очоа направи фантастично двойно спасяване след удари на Жиру и резервата Шарл де Кетеларе. В ответната атака Салернитана изненада съперника си и отбеляза, като Кулибали центрира от десния фланг и Бонацоли отклони на далечната греда за 1:2.

В продължението на срещата Милан търсеше трети гол и почти успя да го постигне най-вече заради скоростта на Леао. Тя донесе шанс за Де Кетеларе, който отново пропусна.