Шампионът Милан не успя да победи във втори пореден кръг и така вече изостава на 9 точки от лидера Наполи. Този път "росонерите" стигнаха само до точка при гостуването си на Лече - 2:2, след като в предишния си мач завършиха при същия резултат, но като домакин на Рома.

Гостите се пребориха за равенството, след като срещата не тръгна никак добре за тях и се оказаха изоставащи в резултата още в третата минута. Това стана факт след автогол на Тео Ернандес. До почивката домакините успяха да се поздравят и с второ попадение, реализирано от Федерико Баскирото - 2:0 в 23-ата минута.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Стефано Пиоли направи две промени на почивката и пусна в игра Сержиньо Дест на мястото на Ернандес и Жуниор Месиас вместо Алексис Салемакерс.

Рафа Леао върна надеждата на гостите с гол в 58-ата минута, когато вкара в близкия ъгъл на противниковия вратар за 2:1.

Десетина минути след това, в 70-ата, Милан стигна и до изравнителен гол, който бе реализиран от Давиде Калабрия. Резервата Сержиньо Дест центрира, а Жиру отклони към Калабрия и той се разписа с глава за 2:2.

Месиас нацели греда 11 минути преди края, но дори и да бе вкарал, щеше да има засада.

Милан е втори в класирането с 38 точки, докато Наполи води с 47. Лече пък е на дванадесето място с 20.