Малцина очакваха, че един от лидерите в класирането на италианската Серия "А" Милан ще препъне при домакинството си на Болоня в 31-ия кръг, но именно това се случи.

"Росонерите" на Стефано Пиоли считаха днешния мач, който бе и последен за кръга, като задължителен за спечелване, но стигнаха само до 0:0.

Страхотни намеси на вратаря полския страж Лукас Скорупски и пропуски от играчите на домакините означаваха, че 33 удара не са достатъчни за нито едно попадение. Не и в днешния ден, въпреки че в първия полусезон "росонерите" победиха този съперник с 4:2.

Все пак Милан очаквано си върна първата позиция в класирането с актив от 67 точки, но вече има само една аванс пред втория Наполи. Интер е трети с 63, но и мач по-малко. Всичко това означава, че седем кръга преди края трите отбора имат съвсем еднакви шансове да спечелят Скудетото.

Снимка: AP/БТА

Равенството праща Болоня на 12-ото място с актив от 34 точки. Тимът на Синиша Михайлович нито има как да изпадне, нито как да се добере до евротурнирите и освободената игра тази вечер показа именно това.

Вратарят на Милан също имаше работа в този мач, като нарпави едно фантастично спасяване в 26-ата минута след далечен шут на Муса Бароу.

На другата врата Лукас Скорупски отрази много силен удар с глава на Оливие Жиру в края на първото полувреме. Във второто Давиде Калабрия и Рафаел Леао направиха два от най-значимите пропуски, стреляйки покрай вратата.

Натискът се засили в продължението на срещата, когато Златан Ибрахимович прати топката над вратата с глава при изгодна ситуация, а в 95-ата минута подобен удар от Анте Ребич предизвика последното класно спасяване на Скорупски.

В другия мач от деня Верона в домакинство победи закъсалия Дженоа с 1:0.