Милан се промъкна трудно до четвъртфинал за Купата на Италия, след като обърна от 0:1 до 3:1 Дженоа.

Грандът игра и продължения, след като не успя да се справи в редовните 90 минути със съпротивата на отбора в най-слаба форма в италианския футбол. Треньор на гостите е Андрий Шевченко, завърнал се на "Сан Сиро" под овациите на феновете на Милан, за които остава огромен любимец.

Дженоа, който няма победа в първенството от септември, поведе сензационно с гол на норвежеца Лео Йостигорд н 17-ата минута след корнер. И чак в 74-ата натискът на домакините донесе изравняване, като вкара Оливие Жиру - класическо негово попадение с глава.

В продълженията Рафа Леао (102) и Алексис Селемакерс (112) донесоха обрата и пратиха Милан на четвъртфинал.

Там росонерите ще са домакини на победителя от двойката Лацио - Удинезе.

В Неапол местният Наполи падна изненадващо тежко - 2:5, от Фиорентина в друга четвъртфинална двойка. Гостите поведоха с попадение на обичайния заподозрян Душан Влахович, а Дрис Мертенс изравни минута преди края на първото полувреме.

Фиорентина остана с 10 души, но това не попречи на Кристиано Бираги да даде нов аванс на тима, преди в 90-ата минута Андреа Петаня да прати мача в продължения - 2:2.

По това време обаче Наполи бе с 9 срещу 10-те от гостите, след като Чъки Лосано и Фабиан Руис бяха изгонени.

В 30-те допълнителни минути Лоренцо Венути, Кщищоф Пьонтек и Юсеф Малех вкараха за Фиорентина, който чака четвъртфинал у дома срещу Аталанта.

Победителят от Ювентус срещу Сампдория ще е домакин на Сасуоло или Каляри, а Лече или Рома ще приеме Емполи или Интер.