Седмицата за Наполи започна по перфектния начин, защото след вчерашната загуба на Интер, днес тежко поражение претърпя и другият основен преследвач - Милан.

Това се случи на "Олимпико" в Рим, където Милан се сгромоляса и бе разгромен с 0:4 от Лацио.

Така след изиграването на 19-ия кръг и преполовяването на италианската Серия "А", Наполи има аванс от 12 точки на първото място. Сериозна преднина, а и с оглед играта неаполитанците, разликата изглежда почти невъзможна за стопяване.

12 точки е изоставането именно на Милан, а от днес "росонерите" сякаш вместо за титла, ще трябва да започнат да мислят за мястото си в топ четири, защото Лацио, Интер и Рома вече имат точка по-малко от тях, а отборът на Аталанта изостава с три.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

А и каква титла, когато играеш по този начин, особено в отбрана.

Днес дефанзивният вал на "росонерите" бе под всякаква критика и тези инкасирани четири гола изобщо не бяха нелогични.

Резултатът откри Сергей Милинкович-Савич още в четвъртата минута. Това даде страхотен тонус на "орлите", които със силна игра успяха да удвоят до края на полувремето чрез Матиа Закани.

През втората част нищо особено не се промени на терена, като Луис Алберто вкара за 3:0 от дузпа в 67-ата минута, преди осем по-късно Фелипе Андерсон окончателно да подпечата разгрома.

Лацио безспорно изигра изключителен мач, може би най-силния си под ръководството на Маурицио Сари, докато Милан показа, че с подобна игра в отбрана защитата на титлата ще остане мираж.

А големият победител от тази вечер освен Лацио, се казва Наполи.

Снимка: Getty images