Милан бързо се съвзе след загубата от Ювентус през седмицата и се върна на победния път.

"Росонерите" спечелиха с 2:0 срещу отбора на Торино, гарантирайки си първото място и след края на 17-ия кръг на Серия "А".

Милан има аванс от 4 точки пред втория Интер и 7 пред третия Рома, преди утрешното дерби между двата тима.

Преди три дни Ювентус прекъсна невероятната серия на Милан от 27 мача без поражение в шампионата, което със сигурност доведе до напрежение в лагера на "росонерите". Те обаче съумяха да се измъкнат от ситуацията по убедителен начин, с уверен успех над намиращия се в зоната на изпадащите Торино.

В 25-ата минута Брахим Диаз по отличен начин изведе Рафаел Леао и младият португалец откри резултата.

Само няколко минути по-късно Брахим Диаз отново бе с основна заслуга Милан да удвои преднината си.

Този път испанецът нахлу със серия от финтове в наказателното поле на гостите, принуждавайки бранителите да го фаулират. Главният съдия се нуждаеше от консултация с ВАР, но все пак отсъди наказатления удар, който Франк Кесие превърна в гол.

Комфортният аванс още през първата част успокои отбора на Милан, който без излишни рискове доигра мача и грабна трите точки.

Все пак Торино можеше да се върне в мача в 50-ата минута. Тогава реферът отсъди дузпа за "биковете", но след преглед на видеоповторението отмени своето решение.

В последнтие пет минути на мача в игра се появи и Златан Ибрахимович, който заради травма не бе играл в Серия "А" от 22 ноември, а вероятно отсъствието му бе една от причините Милан да загуби 7 точки в този период.

По-рано днес тимът на Аталанта влезе в топ 4 след убедителен успех с 4:1 като гост на Беневенто.

Дженоа пък победи Болоня с 2:0 и успя да се измъкне от зоната на изпадащите за сметка на Торино.