Милан със Златан Ибрахимович в състава си победи с 3:2 като гост Фиорентина на стадион "Артемио Франки" в мач от 28-ия кръг на Серия А.

Така футболистите на Стефано Пиоли съкратиха изоставането си от Интер на 6 точки, но градският съперник е с изигран мач по-малко.

Ибрахимович даде аванс на Милан още в 9-ата минута, след като получи отличен пас от Симон Кяер. 39-годишният нападател стана най-възрастният играч с 15 гола за един сезон в елита на Италия.

В 17-ата минута Пулгар изравни директно от пряк свободен удар. В 29-ата капитанът на домакините Херман Песея отправи красив удар с пета, но топката срещна напречната греда.

Шест минути след подновяването на играта домакините поведоха в резултата. Автор на попадението бе Франк Рибери след асистенция на Влахович. Милан изравни в

57-ата минута чрез Браим Диас, който добута топката след нова асистенция на Кяер.

Милан стигна до успеха в 73-ата минута, когато с техничен удар Чалханоглу прати топката в мрежата.