Милан си гарантира първото място в класирането на Серия "А" след този кръг с минимална победа с 1:0 над Емполи на "Сан Сиро".

"Росонерите" не допуснаха гол в трети пореден мач и продължават да играят силно в защита. Гол на защитника Пиер Калулу донесе актив от 63 точки, което е с пет повече спрямо втория Интер. "Нерадзурите" играят с Торино в неделния ден, а третия Наполи, който е с 57 точки, гостува на Верона.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Милан започна силно и удар на Алесандро Флоренци беше класно спасен. В 19-ата минута резултатът бе открит след удар от фаул, който се отби в стената и последвал нов шут от Пиер Калулу, който бе точен от границата на наказателното поле.

До края на полувремето Рафаел Леао стреля неточно, а удар с глава на Оливие Жиру бе спасен. Емполи пък бе все така безидеен в атака.

Това се промени в началото на втората част, когато Майк Маниан трябваше да се намесва след много опасен удар с глава на Себастиано Луперто. В 50-ата минута стражът трудно предотврати директен гол от корнер, но като цяло до края нямаше почти никаква работа.