Милан изигра поредния си отличен мач от началото на сезона и спечели регионалното дерби срещу Аталанта с 3:2.

"Росонерите" бяха почти перфектни и имаха комфортен аванс от три гола, но разсейване в края направи така, че домакините от Аталанта да наваксат два гола, но силите им не стигнаха за нищо повече от това.

Още в първата минута на мача десният краен бранител Давиде Калабрия изведе гранда от Милано напред, а в края на първата част Сандро Тонали изравни.

Милан играеше чудесен футбол и контролираше мача, а в 78-ата минута Рафаел Леао реши всичко с трети гол.

Той обаче доведе до разпускане в редиците на "росонерите", като пет минути преди края Дуван Сапата върна един гол от дупза, с дълбоко в добавеното време Марио Пашалич оформи крайното 2:3.

Така Милан събра 19 точки, като с шест победи и едно реми от началото на сезона, заема второто място в класирането.

Лидер продължава да е перфектният тим на Наполи, който постигна седмата си поредна победа от началото на сезона в Серия "А".

Неаполитанците взеха тежкото си гостуване на Фиорентина с 2:1, като обрата за тима дойде след голове на Ървинг Лосано и Амир Рахмани.