Милан вгорчи първата среща на Наполи в четвъртфиналите на Шампионската лига. Южняците, които са лидер в Серия "А" и изглежда е въпрос на време да детронират именно "росонерите" от върха, не успяха в първия двубой на територия, която е далеч по-позната на миланския гранд. На "Сан Сиро" домакините взеха гол преднина срещу сънародниците си от Южна Италия, побеждавайки ги с 1:0.

За да завърши всичко с още по-горчив привкус за неаполитанци, на тях им се наложи да играят и с човек по-малко повече от четвърт час, след като Замбо-Ангиса бе изгонен през второто полувреме.

С днешния успех Милан затвърди доброто си представяене срещу Наполи, след като наскоро разби този съперник с 4:0 като гост на "Диего Армандо Марадона".

Квича Кварацхелия пропусна да открие още в 52-ата секунда. Грузинската звезда стреля от малък ъгъл към опразнената врата след центриране отдясно, но двама защитници в червено-черни екипи блокираха изстрела му.

Наполи определено бе по-настоятелен, като на няколко пъти южняците пробваха бдителността на Майк Менян с далечни изстрели, които обаче бяха отразени.

Първият шанс за домакините дойде чак в 25-ата минута, когато след индивидуален пробив Рафа Леао стерля покрай вратата.

В 40-ата минута домакините нанесоха своя удар. Това стана факт благодарение на Исмаел Бенасер, който бе изведен на добра позиция от Леао и не сбърка за 1:0.

Алжирецът Бенасер стана четвъртият африканец, който бележи за Милан в Шампионската лига след Джордж Уеа (Либерия), Кевин Принс-Боатенг и Съли Мунтари (Гана). В предпоследнат минута на добавеното време Симон Кяер можеше да отбележи втори гол, но нацели горната греда.

Наполи отново започна по-активно полувремето, но не успя да стигне до каквито и да било добри шансове в първите петнадесетина минути на втората част.

Четвърт час преди края гостите останаха с десетима на терена, след като Андре Замбо Ангиса бе изгонен за втори жълт картон. Камерунският халф направи две нарушения в рамките на само четири минути, като и за двете бе санкциониран и съответно пратен в съблекалнята преждевременно.