Милан е с три победи от три мача на старта на сезона в Италия, след като надигра и победи Рома с 2:1 на неговия стадион. Гостите напълно доминираха и можеха да спечелят още по-убедително, а отборът, воден от Жозе Моуриньо, пак разочарова с представянето си.

Милан поведе още в деветата минута от дузпа, изпълнена от Оливие Жиру. Това е четвъртият гол на французина в първите три кръга от Серия А, като три от тях дойдоха от 11 метра.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДЕРБИТО>>>

В началото на второто полувреме Рафа Леао вкара красиво и стадион "Олимпико" възропта срещу играта на "вълците", които сякаш нямаха идея как да отговорят на гостите.

В края Лео Спинацола върна един гол след рикошет и малко късмет, но за обрат време нямаше.

Милан е с девет точки, а Рома - само с 1, като това го праща в зоната на изпадащите.

А бесният Жозе Моуриньо е под напрежение, пишат вече в Италия. Португалецът цяло лято скрито и открито атакуваше ръководството за липсата на трансфери, а след двубоя в петък вечер напусна стадиона, без да изпълни ангажиментите си пред медиите. Той не само не се яви на пресконференцията, а дори не даде задължителното интервю пред клубната телевизия.

Ромелу Лукаку, взет все пак в последния момент от Рома под наем, влезе като резерва. На него ще се разчита за голове, но формата на тима изглежда доста слаба. Освен това не е ясно дали Жозе няма да си тръгне, каквито слухове вече вървят. Той неведнъж в кариерата си го е правил, след като "е оставен сам" да се бори с конкурентите, без подкрепа на ръководството - поне в неговите очи.