Милан постигна важна победа в битката за титлата, надделявайки срещу Рома на "Стадио Олимпико" с 2:1.

"Росонерите" доминираха в дербито и заслужиха успеха си, а той ги приближава отново на четири точки до лидера Интер, като освен това тимът се откъсна на цели шест от преследвачите Ювентус и Аталанта, които са на следващите две места.

За разлика от последните си няколко мача, играчите на Стефано Пиоли създадоха много в атака, но и направиха не малко пропуски. Рома пък се затрудняваше подобно на нулевото си равенство с Беневенто и бе беззъб в противниковото наказателно поле.

"Вълците" остават на петата позиция с 44 точки, докато днешният им съперник вече има 52 на второто място.

Първият добър шанс се откри пред Милан още в третата минута, когато Ибрахимович направи двойно подаване със съотборник и стреля, но ударът му бе спасен. В последвалия корнер Фикайо Томори вкара топката във вратата, но правилно бе отсъдена засада.

В петата минута Ибра имаше нов шанс, като не успя да накаже ужасяваща грешка на Пау Лопес. Опита да вкара с пета, но не намери вратата. В деветата минута шведът вкара топката във вратата след пас на Анте Ребич, но и този гол бе отменен заради засада.

В 17-ата минута удар на Анте Ребич бе избит от Лопес, а в 27-ата Симон Кяер нацели гредата с глава след изпълнение на ъглов удар.

В 40-ата минута Милан получи правото да изпълни дузпа, след като Федерико Фацио изрита Давиде Калабрия на границата на наказателното поле. От бялата точка реализира Франк Кеси със сигурно изпълнение.

В началото на втората част Тео Ернандес стреля встрани след хубава контраатака.

Първият добър шанс за Рома се превърна и в гол в 50-ата минута. Жордан Верету вкара фантастично попадение с фалцов удар от границата на наказателното поле.

Радостта на "вълците" обаче бе само за осем минути. Анте Ребич получи след грешен пас на вратаря Лопес, обърна и стреля неспасяемо с левия крак за 2:1.

В 80-ата минута Рома имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Хенрик Мхитарян, но вместо това арменецът получи жълт картон.

В друг мач, който се игра по-рано, Наполи победи Беневенто с 2:0 след голове на Дрис Мертенс и Джовани Ди Лоренцо.