Интер и Милан изглежда ще превърнат битката за скудетото в градска афера, след като и двата тима не допуснаха грешки на старта на 33-ия кръг в Серия А.

А новините от тази сутрин са по-добри за червено-черната част на една от футболните столици на Европа. Бахрейнски концерн е готов да налее над 1 милиард евро, за да купи Милан.

Това е водещото заглавие на "Гадзета дело спорт" и идва като музика за ушите на феновете, които така или иначе са във възторг от възхода на отбора през сезона.

На терена тимът им победи Дженоа с 2:0 и остава на върха в Серия А.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖИ ОТ МАЧОВЕТЕ НА ДВАТА МИЛАНСКИ СЪПЕРНИКА>>>

Макар и без Златан Ибрахимович, оставен извън групата с поредни физически проблеми, домакините стигнаха до успеха с два красиви гола - Рафа Леао откри с прекрасен удар от въздуха в 11-ата минута, а съпротивата на Дженоа рухна в 87-мата, когато резервата Жуниор Месаяс удвои.

Два часа по-рано Интер победи сравнително леко Специя навън с 3:1 и не изпуска от очи защитата на титлата.

За гостите Марсело Брожович, Алексис Санчес и Лаутаро Мартинес вкараха головете, а Петко Христов остана на резервната скамейка и не влезе в игра за домакините.

Милан води със 71 точки, Интер има 69, а Наполи е с 66, но "нерадзурите" и неаполитанците са с по един мач по-малко.

За лидера остават пет двубоя, а за преследвачите - по 6.