Интер и Милан изковаха неделни победи в Серия "А", но акцентът на десетия кръг е това, че лидер след неговия край ще продължи да бъде отборът на Наполи.

Неаполитанците трябваше доста да се потрудят, но все пак победиха с 3:2 гостуващия Болоня.

Това удължи серията на Наполи от поредни победи на девет, а пет от тях са в шампионата.

Още по-впечатляващо е, че Наполи няма загуба в 14-те си мача от началото на сезона. Издънките бяха само две ремита в Серия "А", като за последно неаполитанците са загубили още на 10 април, когато отстъпиха на Фиорентина с 2:3.

Съшият резултат, но в полза на домакините зарадва стадон "Диего Армандо Марадона" в неделната вечер. Наполи трябваше да обръща резултата след откриващия гол на Зиркзее в края на първата част.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Жесус изравни малко след това, а в началото на втората част обратът бе факт след гол на Лосано. Но и това продължи твърде кратко, защото Муса Бароу вкара за 2:2. Така се наложи отново Виктор Осимен да се превръща в големия герой на Неапол, вкарвайки за победното 3:2.

Снимка: Getty images

Така Наполи има 26 точки на върха, две пред втория Аталанта и три пред шампиона Милан, който в последния двубой за вечерта изкова късна победа.

Тя е с 2:1 при визитата на Верона, като дойде десет минути преди края благодарение на попадение на Сандро Тонали.

За него стадион "Марк Антонио Бентегоди" се оказа любимо място, защото това бе третият му гол в последните му два мача на арената, а той се оказа и с тежестта на три точки.

Иначе Милан поведе доста рано в мача благодарение на автогол на Мигел Велосо, преди Корай Гюнтер да изравни за домакините.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ПОБЕДАТА НА ШАМПИОНИТЕ>>>

Неделният ден в Серия "А" започна с рутинна и очаквана победа на Интер над Салернитана с 2:0, като с трите точки "нерадзурите" събраха 18 и се наредиха на седма позиция в таблицата.

Отборът на Лацио пък пропусна да доближи върха след 0:0 с Удинезе, а притеснителната новина за "орлите" е, че Чиро Имобиле напусна контузен и изобщо не е ясно дали скоро ще бъде в игра.

А пък родният национал Петко Христов се завърна в групата на Специя след травма, но не влезе в игра при ремито 2:2 с Кремонезе.