Макар да пръсна 330 милиона евро за трансфери през януари, отборът на Челси продължава да записва разочарование след разочарование.

Поредният лош резултат бе в Шампионска лига, където Челси загуби с 0:1 гостуването си на Борусия (Дортмунд) в първия осминафинал помежду им.

Това бе девети мач от началото на календарната година за лондончани, като от тях бе спечелен само един, четири завършиха наравно и четири бяха загубени.

Днес разбира се загубата не е фатална, защото тепърва предстои реванш на "Стамфорд Бридж" в Лондон, но поражението срещу Борусия само затвърди изключително тежката игрова криза в Челси.

Големият герой на вечерта се казва Карим Адейеми, който в 63-ата минута отбеляза единственото попадение в мача.

Домакините цял мач разчитаха на своите контраатаки, а Адейеми използва бързината си по превъзходен начин, когато тръгна от собствената си половина, стигна до малкото наказателно поле, където дори реши да финтира вратаря Кепа, преди да вкара в опразнената врата.

Снимка: Getty images

Страхотен гол, който даде ценния аванс на Борусия преди реванша в Лондон.

Но трябва да отчетем, че Челси имаше куп положения през втората част за разлика от първата, когато мачът не бе от най-интересните.

"Сините" имаха достатъчно шансове да си тръгнат поне с реми от Германия, но невероятният Грегор Кобел на вратата на Борусия бе непробиваем.

Така Борусия изтръгна ценния аванс, а Челси ще трябва да търси изход от кризата, ако иска да остане и в този турнир.