Всяко начало си има и край, казват мъдрите хора. Това официално важи и за победната серия на Ливърпул във Висшата лига, която приключи след 0:3 при гостуването на предпоследния Уотфорд.

След 18 поредни успеха в лигата и 44 поредни мача без загуба, хората на Юрген Клоп се простиха с мечтата си да повторят непобедимия Арсенал от сезон 2003/04 г. И с представяне като днешното не го заслужаваха.

Мърсисайдци бяха неузнаваемо слаби в отбрана и допуснаха три безответни гола през второто полувреме срещу вдъхновения тим на "стършелите", които само преди седмица загубиха с 0:3 от Манчестър Юнайтед. Именно "червените дяволи" бяха единственият друг отбор до днес, който не загуби от Ливърпул през този сезон в лигата.

Исмаила Сар е големият герой за борещия се за оцеляване в елита отбор на Найджъл Пиърсън, след като вкара две попадения, които бяха гарнирани с още едно на капитана Трой Дийни. И това е същият Уотфорд, който загуби с 0:8 от Манчестър Сити през този сезон.

Първата част беше скучновата и мина под диктовката на Ливърпул, но тимът не отправи нито един точен удар. Първият дойде в 52-ата минута, когато шут на Андрю Робъртсън беше спасен от вратаря.

В 54-ата минута Уотфорд стигна до своя първи гол след дълъг тъч и прекрасна реакция на Абдулай Дукуре, който хвана защитата неподготвена, за да даде асистенция на Исмаила Сар.

В 60-ата минута Сар удари мърсисайдци за втори път. Той получи извеждащ пас от Трой Дийни и се откъсна пред защитниците преди да прехвърли технично Едерсон.

Шест минути по-късно Адам Лалана можеше да върне едното попадение със страхотно изпълнение от воле, но топката срещна страничната греда.

В 72-ата минута всичко бе решено. Капитанът Дийни реализира след поредната неточност от червената отбрана. Алисон тръгна напред и остави вратата си празна.

10 минути преди края Исмаила Сар бе на сантиметри от своя хеттрик, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Ливърпул ще спечели Висшата лига за първи път от 30 години, но няма да е непобеден. Тимът остава със 79 точки на върха в класирането, на 22 пред втория Манчестър Сити. Борещият се за кожата си Уотфорд вече има 27 точки и с тази победа се измъкна от зоната на изпадащите.