Джак Грийлиш е един от най-добре представящите се футболисти във Висшата лига този сезон. Английският национал е замесен в половината голове на бирмингамския клуб в първенството, след като сам е отбелязал пет и е асистирал на съотборниците си за още толкова. Той вкара и при гостуването на Уест Хем в понеделник вечер, но в крайна сметка "виланите" не успяха да вземат дори точка в столицата, след като изравнителен гол на Оли Уоткинс бе отменен след консултация с ВАР.

Уоткинс първо пропусна дузпа, но после се реваншира, изравнявайки за 2:2 в добавеното време. Голът му обаче не бе зачетен и така "чуковете" спечелиха с 2:1, след като Анджело Огбона бе открил в първите минути на двубоя, а Джаръд Боуен бе отбелязал втори гол в началото на второто полувреме.

"Споделял съм мнението си за ВАР и преди, но сега просто минава всякакви граници, вече става срамно. Някои решения наистина са срамни и унищожават играта", категоричен бе Грийлиш.

Изравнителният гол на Уоткинс бе отменен, след като ВАР показа, че той е в положение на засада буквално с милиметри.

Изказването на Грийлиш е поредната атака към системата в последно време, след като Юрген Клоп и Пеп Гуардиола също изразиха негодуванието си от случки, свързани с видеоповторенията.